PLY TRANS FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

PLY TRANS FOREST S.R.L. (CUI 47442289) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Unirea Com. Unirea, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 13 ianuarie 2023, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 469.409 lei, profit net de 51.042 lei, datorii de 203.232 lei, capitaluri proprii de 109.812 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.92%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

469.409lei

Venituri totale

469.549lei

Rezultat net

51.042lei

Datorii

203.232lei

Capitaluri proprii

109.812lei

Capital de lucru

46.019lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

234.705lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000026515
Data înregistrării
13 ianuarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT UNIREA COM. UNIREA, STR. ŞOSEAUA CĂLĂRAŞI-FETEŞTI, NR.227, LOCUINȚA C2. CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,4%
Profitul, față de anul trecut
-43,2%
Creștere anuală compusă
+111,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.08%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.87%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.92%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință34.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate63.793lei
I2Active circulante249.251lei
I3Stocuri18.694lei
I4Creanțe227.684lei
I5Casa și conturi la bănci2.873lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii203.232lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri109.812lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă469.409lei
I14Venituri totale469.549lei
I15Cheltuieli totale411.549lei
I16Profit brut58.000lei
I18Profit net51.042lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă10,87%
Marjă brută12,36%
Rentabilitatea capitalurilor46,48%
Rentabilitatea activelor16,31%
Grad de îndatorare64,92%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat234.705lei
Fond de rulment46.019lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
34,41%
Creștere anuală compusă
111,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre PLY TRANS FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PLY TRANS FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 469.409 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 51.042 lei.
PLY TRANS FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PLY TRANS FOREST S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are PLY TRANS FOREST S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PLY TRANS FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 203.232 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PLY TRANS FOREST S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PLY TRANS FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PLY TRANS FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .