TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

TANIT SHIPPING GROUP S.R.L. (CUI 47431328) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 11 ianuarie 2023, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 79.365.278 lei, profit net de 709.040 lei, datorii de 8.632.785 lei, capitaluri proprii de 46.304 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 38 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

38

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

38 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.47%
Solvabilitate
0.53%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

79.365.278lei

Venituri totale

80.724.470lei

Rezultat net

709.040lei

Datorii

8.632.785lei

Capitaluri proprii

46.304lei

Capital de lucru

-148.903lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

26.455.093lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000052176
Data înregistrării
11 ianuarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, BLD. MAREA UNIRE, NR.11, CARTIER ȚIGLINA I, BL.U3, ET.1, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,5%
Profitul, față de anul trecut
+129,7%
Creștere anuală compusă
+94,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

38clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.53%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.98 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.89%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare99.47%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-9.53%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA38202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate195.207lei
I2Active circulante8.483.882lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe8.278.986lei
I5Casa și conturi la bănci204.896lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii8.632.785lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri46.304lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă79.365.278lei
I14Venituri totale80.724.470lei
I15Cheltuieli totale80.015.430lei
I16Profit brut709.040lei
I18Profit net709.040lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,89%
Marjă brută0,89%
Rentabilitatea capitalurilor1.531,27%
Rentabilitatea activelor8,17%
Grad de îndatorare99,47%
Lichiditate curentă0,98
Cifră de afaceri pe salariat26,46 mil.lei
Fond de rulment-148.903lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
-9,53%
Creștere anuală compusă
94,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 79.365.278 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 709.040 lei.
TANIT SHIPPING GROUP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.632.785 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.?
38 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TANIT SHIPPING GROUP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TANIT SHIPPING GROUP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .