METAL STEEL SOLUTION S.R.L.

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

METAL STEEL SOLUTION S.R.L. (CUI 47422354) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 10 ianuarie 2023, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.454.703 lei, profit net de 99.063 lei, datorii de 511.693 lei, capitaluri proprii de 99.263 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.75%
Solvabilitate
16.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.454.703lei

Venituri totale

4.478.919lei

Rezultat net

99.063lei

Datorii

511.693lei

Capitaluri proprii

99.263lei

Capital de lucru

58.201lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000060131
Data înregistrării
10 ianuarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. SOVEJA, NR.19, BL.V3, SC.A, ET.3, AP.24

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+298,5%
Profitul, față de anul trecut
-12,5%
Creștere anuală compusă
+509,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.25%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.22%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare83.75%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință298.48%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate41.062lei
I2Active circulante569.894lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe296.901lei
I5Casa și conturi la bănci272.993lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii511.693lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri99.263lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.454.703lei
I14Venituri totale4.478.919lei
I15Cheltuieli totale4.360.867lei
I16Profit brut118.052lei
I18Profit net99.063lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă2,22%
Marjă brută2,65%
Rentabilitatea capitalurilor99,8%
Rentabilitatea activelor16,21%
Grad de îndatorare83,75%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment58.201lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
298,48%
Creștere anuală compusă
509,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre METAL STEEL SOLUTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are METAL STEEL SOLUTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.454.703 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 99.063 lei.
METAL STEEL SOLUTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus METAL STEEL SOLUTION S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are METAL STEEL SOLUTION S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are METAL STEEL SOLUTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 511.693 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are METAL STEEL SOLUTION S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
METAL STEEL SOLUTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are METAL STEEL SOLUTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .