PADA CONS S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

PADA CONS S.R.L. (CUI 47407931) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sânmartin Com. Sânmartin, BIHOR, înregistrată la 6 ianuarie 2023, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.677.147 lei, profit net de 2.231.871 lei, datorii de 6.642.478 lei, capitaluri proprii de 2.232.111 lei, 33 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
74.85%
Solvabilitate
25.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.677.147lei

Venituri totale

9.661.446lei

Rezultat net

2.231.871lei

Datorii

6.642.478lei

Capitaluri proprii

2.232.111lei

Capital de lucru

1.681.128lei

Salariați

33

Cifră de afaceri pe salariat

293.247lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J5/25/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J05/25/2023
Data înregistrării
6 ianuarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT SÂNMARTIN COM. SÂNMARTIN, STR. MARIN SORESCU, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+196,8%
Profitul, față de anul trecut
+571,6%
Creștere anuală compusă
+72,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.15%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate23.06%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare74.85%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință196.84%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate550.472lei
I2Active circulante8.323.606lei
I3Stocuri4.251.275lei
I4Creanțe3.912.610lei
I5Casa și conturi la bănci159.721lei
I6Cheltuieli în avans511lei

Pasiv

I7Datorii6.642.478lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.232.111lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.677.147lei
I14Venituri totale9.661.446lei
I15Cheltuieli totale6.969.636lei
I16Profit brut2.691.810lei
I18Profit net2.231.871lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați33

Indicatori · 2025

Marjă netă23,06%
Marjă brută27,82%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor25,15%
Grad de îndatorare74,85%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat293.247lei
Fond de rulment1.681.128lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
196,84%
Creștere anuală compusă
72,54%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre PADA CONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PADA CONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.677.147 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.231.871 lei.
PADA CONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PADA CONS S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are PADA CONS S.R.L.?
33 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PADA CONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.642.478 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PADA CONS S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PADA CONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PADA CONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .