CATEX INDUSTRY S.A.

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CATEX INDUSTRY S.A. (CUI 47384072) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 28 decembrie 2022, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.729.929 lei, profit net de 755 lei, datorii de 948.944 lei, capitaluri proprii de 7.375.482 lei, 184 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-24.18%
Profitabilitate
0.01%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.729.929lei

Venituri totale

13.501.364lei

Rezultat net

755lei

Datorii

948.944lei

Capitaluri proprii

7.375.482lei

Capital de lucru

3.712.495lei

Salariați

184

Cifră de afaceri pe salariat

69.184lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022001012510
Data înregistrării
28 decembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR EROILOR REVOLUȚIEI 22 DECEMBRIE 1989, NR.49

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-24,2%
Profitul, față de anul trecut
-100%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate88.6%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.91 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.01%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare11.4%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-24.18%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.662.987lei
I2Active circulante4.661.439lei
I3Stocuri901.031lei
I4Creanțe1.178.326lei
I5Casa și conturi la bănci2.582.082lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii948.944lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.375.482lei
I11Capital subscris vărsat593.365lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.729.929lei
I14Venituri totale13.501.364lei
I15Cheltuieli totale13.496.031lei
I16Profit brut5.333lei
I18Profit net755lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați184

Indicatori · 2025

Marjă netă0,01%
Marjă brută0,04%
Rentabilitatea capitalurilor0,01%
Rentabilitatea activelor0,01%
Grad de îndatorare11,4%
Lichiditate curentă4,91
Cifră de afaceri pe salariat69.184lei
Fond de rulment3.712.495lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-24,18%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre CATEX INDUSTRY S.A.

Ce cifră de afaceri are CATEX INDUSTRY S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.729.929 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 755 lei.
CATEX INDUSTRY S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CATEX INDUSTRY S.A.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are CATEX INDUSTRY S.A.?
184 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CATEX INDUSTRY S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 948.944 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CATEX INDUSTRY S.A.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CATEX INDUSTRY S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CATEX INDUSTRY S.A.?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .