PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.

Activă

7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate

PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L. (CUI 47298095) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cerneţi Com. Şimian, MEHEDINŢI, înregistrată la 12 decembrie 2022, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 322.410 lei, profit net de 13.142 lei, datorii de 94.219 lei, capitaluri proprii de 14.123 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 53 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
110.12%
Lichiditate
0.61 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

322.410lei

Venituri totale

323.984lei

Rezultat net

13.142lei

Datorii

94.219lei

Capitaluri proprii

14.123lei

Capital de lucru

-36.365lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

161.205lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000847256
Data înregistrării
12 decembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, SAT CERNEŢI COM. ŞIMIAN, G CERNEŢI, NR.59, STR. PRINCIPALĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2022 nu apare depus Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+85.876%
Profitul, față de anul trecut
+52.668%
Creștere anuală compusă
+940,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.51%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.61 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.08%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare110.12%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință85876%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA39202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.708lei
I2Active circulante57.854lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe38.128lei
I5Casa și conturi la bănci19.726lei
I6Cheltuieli în avans22.780lei

Pasiv

I7Datorii94.219lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.123lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă322.410lei
I14Venituri totale323.984lei
I15Cheltuieli totale308.445lei
I16Profit brut15.539lei
I18Profit net13.142lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,08%
Marjă brută4,82%
Rentabilitatea capitalurilor93,05%
Rentabilitatea activelor15,36%
Grad de îndatorare110,12%
Lichiditate curentă0,61
Cifră de afaceri pe salariat161.205lei
Fond de rulment-36.365lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
85.876%
Creștere anuală compusă
940,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 322.410 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.142 lei.
PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022.
Câți angajați are PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 94.219 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRUNĂ ENTERPRISE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .