STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L. (CUI 47269685) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Babadag, TULCEA, înregistrată la 6 decembrie 2022, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 76.521 lei, profit net de 32.843 lei, datorii de 159.864 lei, capitaluri proprii de 33.044 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
82.87%
Lichiditate
0.74 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

76.521lei

Venituri totale

76.566lei

Rezultat net

32.843lei

Datorii

159.864lei

Capitaluri proprii

33.044lei

Capital de lucru

-41.956lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

76.521lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/762/2022
Data înregistrării
6 decembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. TULCEA, ORŞ. BABADAG, STR. ION NIŢESCU, NR.34, CAM. 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2022 nu apare depus Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,3%
Profitul, față de anul trecut
-38,7%
Creștere anuală compusă
-12,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.13%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate42.92%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare82.87%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință17.27%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate75.000lei
I2Active circulante117.908lei
I3Stocuri42.331lei
I4Creanțe75.000lei
I5Casa și conturi la bănci577lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii159.864lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri33.044lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă76.521lei
I14Venituri totale76.566lei
I15Cheltuieli totale37.616lei
I16Profit brut38.950lei
I18Profit net32.843lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă42,92%
Marjă brută50,9%
Rentabilitatea capitalurilor99,39%
Rentabilitatea activelor17,03%
Grad de îndatorare82,87%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat76.521lei
Fond de rulment-41.956lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
17,27%
Creștere anuală compusă
-12,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 76.521 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 32.843 lei.
STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022.
Câți angajați are STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 159.864 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STARVAV ENTERPRISE BUILDING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .