EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L. (CUI 47266166) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 5 decembrie 2022, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 72.857.415 lei, profit net de 27.582 lei, datorii de 49.394.766 lei, capitaluri proprii de 7.687.072 lei, 47 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
86.53%
Profitabilitate
0.04%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

72.857.415lei

Venituri totale

73.596.864lei

Rezultat net

27.582lei

Datorii

49.394.766lei

Capitaluri proprii

7.687.072lei

Capital de lucru

5.246.647lei

Salariați

47

Cifră de afaceri pe salariat

1.550.158lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/2218/2022
Data înregistrării
5 decembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. DUZILOR, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,2%
Profitul, față de anul trecut
-99,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.47%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.04%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare86.53%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință26.23%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA622022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.440.425lei
I2Active circulante54.641.413lei
I3Stocuri1.821lei
I4Creanțe54.474.814lei
I5Casa și conturi la bănci164.778lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii49.394.766lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.687.072lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă72.857.415lei
I14Venituri totale73.596.864lei
I15Cheltuieli totale73.480.398lei
I16Profit brut116.466lei
I18Profit net27.582lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați47

Indicatori · 2025

Marjă netă0,04%
Marjă brută0,16%
Rentabilitatea capitalurilor0,36%
Rentabilitatea activelor0,05%
Grad de îndatorare86,53%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat1,55 mil.lei
Fond de rulment5.246.647lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
26,23%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 72.857.415 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.582 lei.
EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.?
47 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.394.766 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EMY SPECIAL TRANSPORTS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .