RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L. (CUI 47248399) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sângeorz-Băi, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 25 noiembrie 2022, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.750 lei, profit net de 6.087 lei, datorii de 12.038 lei, capitaluri proprii de -3.927 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 34 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

34

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

34 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 44 de puncte, dar scorul e plafonat la 34: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-48.42%
Îndatorare
148.42%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

51.750lei

Venituri totale

108.206lei

Rezultat net

6.087lei

Datorii

12.038lei

Capitaluri proprii

-3.927lei

Capital de lucru

-3.927lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

25.875lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J6/1773/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J06/1773/2022
Data înregistrării
25 noiembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, ORŞ. SÂNGEORZ-BĂI, STR. CARPAŢILOR, NR.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+272,3%
Profitul, față de anul trecut
+159,6%
Creștere anuală compusă
+272,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

34clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-48.42%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.67 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate11.76%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare148.42%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință272.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante8.111lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci8.111lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.038lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-3.927lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă51.750lei
I14Venituri totale108.206lei
I15Cheltuieli totale100.948lei
I16Profit brut7.258lei
I18Profit net6.087lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă11,76%
Marjă brută14,03%
Rentabilitatea capitalurilor-155%
Rentabilitatea activelor75,05%
Grad de îndatorare148,42%
Lichiditate curentă0,67
Cifră de afaceri pe salariat25.875lei
Fond de rulment-3.927lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
272,3%
Creștere anuală compusă
272,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.750 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.087 lei.
RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.038 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.?
34 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .