CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.

Activă

9601 Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană

CURĂŢĂTORIE DND S.R.L. (CUI 47169341) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Măgura Com. Hulubeşti, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 11 noiembrie 2022, cu activitatea principală „spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană” (CAEN 9601).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 141.603 lei, profit net de 58.553 lei, datorii de 25.354 lei, capitaluri proprii de 38.968 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Solvabilitate
13.14%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

141.603lei

Venituri totale

158.097lei

Rezultat net

58.553lei

Datorii

25.354lei

Capitaluri proprii

38.968lei

Capital de lucru

110.716lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

70.802lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J15/1842/2022
Data înregistrării
11 noiembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
9601 — Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MĂGURA COM. HULUBEŞTI, NR.223

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+433,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.14%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate5.37 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate41.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare8.55%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate160.538lei
I2Active circulante136.070lei
I3Stocuri2.603lei
I4Creanțe78.634lei
I5Casa și conturi la bănci54.833lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii25.354lei
I8Venituri în avans232.286lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri38.968lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă141.603lei
I14Venituri totale158.097lei
I15Cheltuieli totale88.655lei
I16Profit brut69.442lei
I18Profit net58.553lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă41,35%
Marjă brută49,04%
Rentabilitatea capitalurilor150,26%
Rentabilitatea activelor19,74%
Grad de îndatorare8,55%
Lichiditate curentă5,37
Cifră de afaceri pe salariat70.802lei
Fond de rulment110.716lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 141.603 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 58.553 lei.
CURĂŢĂTORIE DND S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 25.354 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CURĂŢĂTORIE DND S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CURĂŢĂTORIE DND S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9601 — Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .