CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.

Activă

6831 Agenţii imobiliare

CORSARUL ROSU INVEST S.R.L. (CUI 47154049) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Bolintin-Vale, GIURGIU, înregistrată la 9 noiembrie 2022, cu activitatea principală „agenţii imobiliare” (CAEN 6831).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 338.333 lei, profit net de 178.380 lei, datorii de 1.287.637 lei, capitaluri proprii de 533.335 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.31 x
Îndatorare
71.05%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

338.333lei

Venituri totale

339.450lei

Rezultat net

178.380lei

Datorii

1.287.637lei

Capitaluri proprii

533.335lei

Capital de lucru

-894.058lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

338.333lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022001138520
Data înregistrării
9 noiembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
6831 — Agenţii imobiliare
Sediu social
JUD. GIURGIU, ORŞ. BOLINTIN-VALE, STR. PALANCA, NR.2G

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,3%
Profitul, față de anul trecut
-13,9%
Creștere anuală compusă
+197,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.43%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.31 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate52.72%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare71.05%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință13.28%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA642022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.418.593lei
I2Active circulante393.579lei
I3Stocuri437lei
I4Creanțe332.956lei
I5Casa și conturi la bănci60.186lei
I6Cheltuieli în avans8.800lei

Pasiv

I7Datorii1.287.637lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri533.335lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă338.333lei
I14Venituri totale339.450lei
I15Cheltuieli totale157.036lei
I16Profit brut182.414lei
I18Profit net178.380lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă52,72%
Marjă brută53,92%
Rentabilitatea capitalurilor33,45%
Rentabilitatea activelor9,84%
Grad de îndatorare71,05%
Lichiditate curentă0,31
Cifră de afaceri pe salariat338.333lei
Fond de rulment-894.058lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
13,28%
Creștere anuală compusă
197,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 338.333 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 178.380 lei.
CORSARUL ROSU INVEST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.287.637 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CORSARUL ROSU INVEST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CORSARUL ROSU INVEST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6831 — Agenţii imobiliare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .