TOMONIK TRANS S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

TOMONIK TRANS S.R.L. (CUI 46997087) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mureşenii Bârgăului Com. Tiha Bârgăului, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 11 octombrie 2022, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 514.903 lei, profit net de 6.043 lei, datorii de 155.090 lei, capitaluri proprii de 159.765 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

514.903lei

Venituri totale

450.000lei

Rezultat net

6.043lei

Datorii

155.090lei

Capitaluri proprii

159.765lei

Capital de lucru

156.551lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

171.634lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J6/1588/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J06/1588/2022
Data înregistrării
11 octombrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT MUREŞENII BÂRGĂULUI COM. TIHA BÂRGĂULUI, NR.44

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,3%
Profitul, față de anul trecut
-59,1%
Creștere anuală compusă
+170,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.74%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.01 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.17%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare49.26%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință34.34%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA852022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.214lei
I2Active circulante311.641lei
I3Stocuri270.811lei
I4Creanțe77.744lei
I5Casa și conturi la bănci-36.914lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii155.090lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri159.765lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă514.903lei
I14Venituri totale450.000lei
I15Cheltuieli totale433.497lei
I16Profit brut16.503lei
I18Profit net6.043lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă1,17%
Marjă brută3,21%
Rentabilitatea capitalurilor3,78%
Rentabilitatea activelor1,92%
Grad de îndatorare49,26%
Lichiditate curentă2,01
Cifră de afaceri pe salariat171.634lei
Fond de rulment156.551lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
34,34%
Creștere anuală compusă
170,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre TOMONIK TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TOMONIK TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 514.903 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.043 lei.
TOMONIK TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TOMONIK TRANS S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are TOMONIK TRANS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TOMONIK TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 155.090 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TOMONIK TRANS S.R.L.?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TOMONIK TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TOMONIK TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .