ISACERT FINANCE S.R.L.

ActivăÎn insolvență

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

ISACERT FINANCE S.R.L. (CUI 46987865) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Podeni Com. Buneşti, SUCEAVA, înregistrată la 10 octombrie 2022, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 432.118 lei, profit net de 224.958 lei, datorii de 587.165 lei, capitaluri proprii de 225.166 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.55%
Solvabilitate
29.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

432.118lei

Venituri totale

432.120lei

Rezultat net

224.958lei

Datorii

587.165lei

Capitaluri proprii

225.166lei

Capital de lucru

169.947lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

216.059lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J33/2165/2022
Data înregistrării
10 octombrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT PODENI COM. BUNEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.135 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,8%
Profitul, față de anul trecut
+14,1%
Creștere anuală compusă
+24%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.74%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate52.06%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.55%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.83%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA762022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante757.112lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe502.087lei
I5Casa și conturi la bănci255.025lei
I6Cheltuieli în avans55.219lei

Pasiv

I7Datorii587.165lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri225.166lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă432.118lei
I14Venituri totale432.120lei
I15Cheltuieli totale171.752lei
I16Profit brut260.368lei
I18Profit net224.958lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă52,06%
Marjă brută60,25%
Rentabilitatea capitalurilor99,91%
Rentabilitatea activelor29,71%
Grad de îndatorare77,55%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat216.059lei
Fond de rulment169.947lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
10,83%
Creștere anuală compusă
24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre ISACERT FINANCE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ISACERT FINANCE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 432.118 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 224.958 lei.
ISACERT FINANCE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ISACERT FINANCE S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are ISACERT FINANCE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ISACERT FINANCE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 587.165 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ISACERT FINANCE S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ISACERT FINANCE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ISACERT FINANCE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .