DALCOM AUTO STYLE S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

DALCOM AUTO STYLE S.R.L. (CUI 46939515) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Leţcani Com. Leţcani, IAŞI, înregistrată la 30 septembrie 2022, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 897.870 lei, pierdere netă de 61.819 lei, datorii de 522.079 lei, capitaluri proprii de -117.809 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 15 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

15

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

15 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-29.14%
Profitabilitate
-6.89%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

897.870lei

Venituri totale

909.416lei

Rezultat net

-61.819lei

Datorii

522.079lei

Capitaluri proprii

-117.809lei

Capital de lucru

-368.715lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

56.117lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/3798/2022
Data înregistrării
30 septembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT LEŢCANI COM. LEŢCANI, STR. SPECIALĂ, NR.41

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.804,3%
Profitul, față de anul trecut
-10%
Creștere anuală compusă
+1.804,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

15clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-29.14%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.29 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate-6.89%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare129.14%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință1804.28%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 2.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA1520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate250.906lei
I2Active circulante153.364lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci153.364lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii522.079lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-117.809lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă897.870lei
I14Venituri totale909.416lei
I15Cheltuieli totale971.235lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă61.819lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă-6,89%
Marjă brută-6,89%
Rentabilitatea capitalurilor52,47%
Rentabilitatea activelor-15,29%
Grad de îndatorare129,14%
Lichiditate curentă0,29
Cifră de afaceri pe salariat56.117lei
Fond de rulment-368.715lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.804,28%
Creștere anuală compusă
1.804,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre DALCOM AUTO STYLE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DALCOM AUTO STYLE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 897.870 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -61.819 lei.
DALCOM AUTO STYLE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DALCOM AUTO STYLE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are DALCOM AUTO STYLE S.R.L.?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DALCOM AUTO STYLE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 522.079 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DALCOM AUTO STYLE S.R.L.?
15 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DALCOM AUTO STYLE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DALCOM AUTO STYLE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .