FERTAGRO S.R.L.

Activă

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

FERTAGRO S.R.L. (CUI 46904398) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Alba Com. Hudeşti, BOTOŞANI, înregistrată la 26 septembrie 2022, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 30.681.642 lei, profit net de 540.393 lei, datorii de 1.745.494 lei, capitaluri proprii de 539.980 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.76%
Îndatorare
76.37%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

30.681.642lei

Venituri totale

30.681.949lei

Rezultat net

540.393lei

Datorii

1.745.494lei

Capitaluri proprii

539.980lei

Capital de lucru

349.705lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000742070
Data înregistrării
26 septembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT ALBA COM. HUDEŞTI, STR SALCÂMILOR, NR.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+348,7%
Profitul, față de anul trecut
+701%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.63%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.76%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare76.37%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință348.66%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA662022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate190.275lei
I2Active circulante2.095.199lei
I3Stocuri883.058lei
I4Creanțe1.004.187lei
I5Casa și conturi la bănci207.954lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.745.494lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri539.980lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă30.681.642lei
I14Venituri totale30.681.949lei
I15Cheltuieli totale30.034.407lei
I16Profit brut647.542lei
I18Profit net540.393lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă1,76%
Marjă brută2,11%
Rentabilitatea capitalurilor100,08%
Rentabilitatea activelor23,64%
Grad de îndatorare76,37%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment349.705lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
348,66%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre FERTAGRO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERTAGRO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 30.681.642 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 540.393 lei.
FERTAGRO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERTAGRO S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are FERTAGRO S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERTAGRO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.745.494 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERTAGRO S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERTAGRO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERTAGRO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .