EDIL EURO STEFAN S.R.L.

Activă

0812 Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului

EDIL EURO STEFAN S.R.L. (CUI 46861580) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Poienii de Jos Com. Bunteşti, BIHOR, înregistrată la 19 septembrie 2022, cu activitatea principală „extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului” (CAEN 0812).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 273.000 lei, profit net de 26.852 lei, datorii de 278.227 lei, capitaluri proprii de 7.443 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 45 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

45

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

45 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.22 x
Îndatorare
97.39%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

273.000lei

Venituri totale

282.000lei

Rezultat net

26.852lei

Datorii

278.227lei

Capitaluri proprii

7.443lei

Capital de lucru

-218.097lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

91.000lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022002883056
Data înregistrării
19 septembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT POIENII DE JOS COM. BUNTEŞTI, POIENII DE JOS, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,6%
Profitul, față de anul trecut
+143,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

45clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.61%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.22 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate9.84%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare97.39%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință13.61%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA452022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate225.540lei
I2Active circulante60.130lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci60.130lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii278.227lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.443lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă273.000lei
I14Venituri totale282.000lei
I15Cheltuieli totale248.503lei
I16Profit brut33.497lei
I18Profit net26.852lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă9,84%
Marjă brută12,27%
Rentabilitatea capitalurilor360,77%
Rentabilitatea activelor9,4%
Grad de îndatorare97,39%
Lichiditate curentă0,22
Cifră de afaceri pe salariat91.000lei
Fond de rulment-218.097lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
13,61%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre EDIL EURO STEFAN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EDIL EURO STEFAN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 273.000 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.852 lei.
EDIL EURO STEFAN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EDIL EURO STEFAN S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are EDIL EURO STEFAN S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EDIL EURO STEFAN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 278.227 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EDIL EURO STEFAN S.R.L.?
45 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EDIL EURO STEFAN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EDIL EURO STEFAN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .