282 BARBERSHOP S.R.L.

Activă

9621 Activități de coafură și frizerie

282 BARBERSHOP S.R.L. (CUI 46848980) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Caracal, OLT, înregistrată la 16 septembrie 2022, cu activitatea principală „activități de coafură și frizerie” (CAEN 9621).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 473.485 lei, pierdere netă de 12.217 lei, datorii de 104.537 lei, capitaluri proprii de -8.120 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 24 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

24

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

24 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-8.42%
Profitabilitate
-2.58%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

473.485lei

Venituri totale

473.721lei

Rezultat net

-12.217lei

Datorii

104.537lei

Capitaluri proprii

-8.120lei

Capital de lucru

-21.142lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

157.828lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000985282
Data înregistrării
16 septembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
9621 — Activități de coafură și frizerie
Sediu social
JUD. OLT, MUN. CARACAL, STR. PRIMĂVERII, NR.10, BL.1, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+105,4%
Profitul, față de anul trecut
-413,5%
Creștere anuală compusă
+105,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

24clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-8.42%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.8 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-2.58%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare108.42%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință105.38%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA2420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.022lei
I2Active circulante83.395lei
I3Stocuri12.878lei
I4Creanțe45.983lei
I5Casa și conturi la bănci24.534lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii104.537lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-8.120lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă473.485lei
I14Venituri totale473.721lei
I15Cheltuieli totale485.938lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă12.217lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă-2,58%
Marjă brută-2,58%
Rentabilitatea capitalurilor150,46%
Rentabilitatea activelor-12,67%
Grad de îndatorare108,42%
Lichiditate curentă0,80
Cifră de afaceri pe salariat157.828lei
Fond de rulment-21.142lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
105,38%
Creștere anuală compusă
105,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9621 Activități de coafură și frizerie

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre 282 BARBERSHOP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are 282 BARBERSHOP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 473.485 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -12.217 lei.
282 BARBERSHOP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus 282 BARBERSHOP S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are 282 BARBERSHOP S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are 282 BARBERSHOP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 104.537 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are 282 BARBERSHOP S.R.L.?
24 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
282 BARBERSHOP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are 282 BARBERSHOP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9621 — Activități de coafură și frizerie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .