DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L. (CUI 46782940) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Glina Com. Glina, ILFOV, înregistrată la 5 septembrie 2022, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2023. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2023: cifră de afaceri 505.219 lei, profit net de 12.043 lei, datorii de 1.020.406 lei, capitaluri proprii de 22.829 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2023: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
97.81%
Solvabilitate
2.19%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

505.219lei

Venituri totale

505.219lei

Rezultat net

12.043lei

Datorii

1.020.406lei

Capitaluri proprii

22.829lei

Capital de lucru

-73.838lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/6043/2022
Data înregistrării
5 septembrie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT GLINA COM. GLINA, STR. DEZROBIRII, NR.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2023, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2022
+213%
Profitul, față de anul trecut
+13,8%
Creștere anuală compusă
+213%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2023

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.19%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.38%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare97.81%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință212.97%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2023, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320222023

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2022–2023 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate96.667lei
I2Active circulante946.568lei
I3Stocuri27.403lei
I4Creanțe891.962lei
I5Casa și conturi la bănci27.203lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.020.406lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri22.829lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă505.219lei
I14Venituri totale505.219lei
I15Cheltuieli totale490.831lei
I16Profit brut14.388lei
I18Profit net12.043lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2023

Marjă netă2,38%
Marjă brută2,85%
Rentabilitatea capitalurilor52,75%
Rentabilitatea activelor1,15%
Grad de îndatorare97,81%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-73.838lei

Cifra de afaceri în timp

20222023
Creștere în ultimul an
212,97%
Creștere anuală compusă
212,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2023, cifra de afaceri a fost 505.219 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.043 lei.
DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2022 până în 2023. Nu apar depuse situațiile pentru 2024 și 2025.
Câți angajați are DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2023.
Ce datorii are DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.?
În bilanțul pe 2023, firma raportează datorii totale de 1.020.406 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DANAGROTEHNIC TRADING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .