IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L. (CUI 46758551) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şuşca Com. Pojejena, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 31 august 2022, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2023. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2023: cifră de afaceri 249.395 lei, pierdere netă de 20.238 lei, datorii de 31.319 lei, capitaluri proprii de 52.174 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2023: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-8.11%
Lichiditate
0.36 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

249.395lei

Venituri totale

323.502lei

Rezultat net

-20.238lei

Datorii

31.319lei

Capitaluri proprii

52.174lei

Capital de lucru

-20.131lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

49.879lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J11/650/2022
Data înregistrării
31 august 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT ŞUŞCA COM. POJEJENA, ŞUŞCA, NR.88

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2023, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2022
+1.046,2%
Profitul, față de anul trecut
-129,2%
Creștere anuală compusă
+1.046,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2023

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate62.49%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate-8.11%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare37.51%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1046.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2023, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5820222023

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2022–2023 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate72.305lei
I2Active circulante11.188lei
I3Stocuri803lei
I4Creanțe4.000lei
I5Casa și conturi la bănci6.385lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii31.319lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri52.174lei
I11Capital subscris vărsat3.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă249.395lei
I14Venituri totale323.502lei
I15Cheltuieli totale341.245lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă20.238lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2023

Marjă netă-8,11%
Marjă brută-7,11%
Rentabilitatea capitalurilor-38,79%
Rentabilitatea activelor-24,24%
Grad de îndatorare37,51%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat49.879lei
Fond de rulment-20.131lei

Cifra de afaceri în timp

20222023
Creștere în ultimul an
1.046,22%
Creștere anuală compusă
1.046,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2023, cifra de afaceri a fost 249.395 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -20.238 lei.
IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2022 până în 2023. Nu apar depuse situațiile pentru 2024 și 2025.
Câți angajați are IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2023.
Ce datorii are IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.?
În bilanțul pe 2023, firma raportează datorii totale de 31.319 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IANCULOVICI DEVIZE ŞI ANTEMĂSURĂTORI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .