RUSTIC MADERA S.R.L.
Activă3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
RUSTIC MADERA S.R.L. (CUI 46731548) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 29 august 2022, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 249.600 lei, profit net de 35.673 lei, datorii de 127.215 lei, capitaluri proprii de 41.453 lei, 2 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.57 x
- Solvabilitate
- 11.42%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
249.600lei
Venituri totale
275.601lei
Rezultat net
35.673lei
Datorii
127.215lei
Capitaluri proprii
41.453lei
Capital de lucru
-55.013lei
Salariați
2
Cifră de afaceri pe salariat
124.800lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J24/1762/2022
- Data înregistrării
- 29 august 2022
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
- Sediu social
- JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, ALEEA SERELOR, BL.9, AP.36
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +424,8%
- Profitul, față de anul trecut
- +88,6%
- Creștere anuală compusă
- +424,8%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate11.42%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.57 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate14.29%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare35.05%
Îndatorare scăzută.
- Tendință424.81%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 424,81%
- Creștere anuală compusă
- 424,81%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea C · Industria prelucrătoare
3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș
- BRIO NAVAL SOLUTIONS S.R.L. CUI 50954220 · Sat Moisei Com. Moisei · înființată 27.11.2024TVASRL
- MOBFAM S.R.L. CUI 49967250 · Mun. Baia Mare · înființată 18.04.2024SRL
- ŞTRANGO LARISA-LAVINIA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 49894329 · Loc. Nistru Orş. Tăuţii-Măgherăuş · înființată 05.04.2024PFA
- MOCANU M. MIHAI TAPITERII PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 49816835 · Mun. Baia Mare · înființată 22.03.2024PFA
- TIMMERMANS JOBS S.R.L. CUI 48613220 · Mun. Baia Mare · înființată 09.08.2023SRL
- YDR LEMN ART S.R.L. CUI 48442864 · Sat Suciu de Sus Com. Suciu de Sus · înființată 05.07.2023SRL
Întrebări despre RUSTIC MADERA S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are RUSTIC MADERA S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 249.600 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 35.673 lei.
- RUSTIC MADERA S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus RUSTIC MADERA S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
- Câți angajați are RUSTIC MADERA S.R.L.?
- 2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are RUSTIC MADERA S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 127.215 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are RUSTIC MADERA S.R.L.?
- 79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- RUSTIC MADERA S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are RUSTIC MADERA S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .