PRO IT GRAMING S.R.L.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

PRO IT GRAMING S.R.L. (CUI 46689664) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 22 august 2022, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 142.111 lei, profit net de 1.872 lei, datorii de 185.235 lei, capitaluri proprii de 6.442 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
2.17%
Lichiditate
0.55 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

142.111lei

Venituri totale

213.779lei

Rezultat net

1.872lei

Datorii

185.235lei

Capitaluri proprii

6.442lei

Capital de lucru

-83.051lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

71.056lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/928/2022
Data înregistrării
22 august 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. JUBILEULUI, NR.20A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,9%
Profitul, față de anul trecut
-57,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.17%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.55 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.32%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare62.47%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.85%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA502022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate194.340lei
I2Active circulante102.184lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe94.259lei
I5Casa și conturi la bănci7.925lei
I6Cheltuieli în avans35.393lei

Pasiv

I7Datorii185.235lei
I8Venituri în avans140.240lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.442lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă142.111lei
I14Venituri totale213.779lei
I15Cheltuieli totale211.369lei
I16Profit brut2.410lei
I18Profit net1.872lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă1,32%
Marjă brută1,7%
Rentabilitatea capitalurilor29,06%
Rentabilitatea activelor0,63%
Grad de îndatorare62,47%
Lichiditate curentă0,55
Cifră de afaceri pe salariat71.056lei
Fond de rulment-83.051lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
2,85%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre PRO IT GRAMING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRO IT GRAMING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 142.111 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.872 lei.
PRO IT GRAMING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRO IT GRAMING S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are PRO IT GRAMING S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRO IT GRAMING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 185.235 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRO IT GRAMING S.R.L.?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRO IT GRAMING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRO IT GRAMING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .