NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L. (CUI 46680258) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş, MUREŞ, înregistrată la 19 august 2022, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.013.421 lei, profit net de 869.906 lei, datorii de 1.453.945 lei, capitaluri proprii de 1.636.704 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-5.16%
Lichiditate
1.08 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.013.421lei

Venituri totale

3.013.429lei

Rezultat net

869.906lei

Datorii

1.453.945lei

Capitaluri proprii

1.636.704lei

Capital de lucru

113.563lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

120.537lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022001542260
Data înregistrării
19 august 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT SÂNCRAIU DE MUREŞ COM. SÂNCRAIU DE MUREŞ, STR. RĂSĂRITULUI, NR.37

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,2%
Profitul, față de anul trecut
-53,1%
Creștere anuală compusă
-5,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.96%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate28.87%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare47.04%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-5.16%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.523.141lei
I2Active circulante1.567.508lei
I3Stocuri92.261lei
I4Creanțe1.305.949lei
I5Casa și conturi la bănci169.298lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.453.945lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.636.704lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.013.421lei
I14Venituri totale3.013.429lei
I15Cheltuieli totale1.992.129lei
I16Profit brut1.021.300lei
I18Profit net869.906lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă28,87%
Marjă brută33,89%
Rentabilitatea capitalurilor53,15%
Rentabilitatea activelor28,15%
Grad de îndatorare47,04%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat120.537lei
Fond de rulment113.563lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
-5,16%
Creștere anuală compusă
-5,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.013.421 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 869.906 lei.
NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.453.945 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NMS PAZA SI PROTECTIE SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .