ORGANIC COUTURE S.R.L.

Activă

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

ORGANIC COUTURE S.R.L. (CUI 46664937) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 17 august 2022, cu activitatea principală „fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (CAEN 1413).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 952.635 lei, profit net de 3.814 lei, datorii de 344.343 lei, capitaluri proprii de 3.564 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 45 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

45

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

45 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
99.02%
Solvabilitate
1.02%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

952.635lei

Venituri totale

954.431lei

Rezultat net

3.814lei

Datorii

344.343lei

Capitaluri proprii

3.564lei

Capital de lucru

3.399lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

952.635lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J6/1236/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J06/1236/2022
Data înregistrării
17 august 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. TABĂRĂ, NR.1A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+947,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

45clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.02%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.4%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare99.02%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante347.742lei
I3Stocuri275.435lei
I4Creanțe50.518lei
I5Casa și conturi la bănci21.789lei
I6Cheltuieli în avans165lei

Pasiv

I7Datorii344.343lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.564lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă952.635lei
I14Venituri totale954.431lei
I15Cheltuieli totale949.883lei
I16Profit brut4.548lei
I18Profit net3.814lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,4%
Marjă brută0,48%
Rentabilitatea capitalurilor107,01%
Rentabilitatea activelor1,1%
Grad de îndatorare99,02%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat952.635lei
Fond de rulment3.399lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre ORGANIC COUTURE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ORGANIC COUTURE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 952.635 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.814 lei.
ORGANIC COUTURE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ORGANIC COUTURE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are ORGANIC COUTURE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ORGANIC COUTURE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 344.343 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ORGANIC COUTURE S.R.L.?
45 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ORGANIC COUTURE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ORGANIC COUTURE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .