RATIO VERE MUNDO S.R.L.

Activă

6499 Alte intermedieri financiare n.c.a.

RATIO VERE MUNDO S.R.L. (CUI 46638407) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 11 august 2022, cu activitatea principală „alte intermedieri financiare n.c.a.” (CAEN 6499).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 489.801 lei, profit net de 512.336 lei, datorii de 928.732 lei, capitaluri proprii de 587.356 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.68 x
Îndatorare
61.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

489.801lei

Venituri totale

538.027lei

Rezultat net

512.336lei

Datorii

928.732lei

Capitaluri proprii

587.356lei

Capital de lucru

-301.499lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

489.801lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/4945/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2022004945125
Data înregistrării
11 august 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
6499 — Alte intermedieri financiare n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. OBSERVATORULUI, NR.134-138, BL.CORP A, SC.2, ET.9, AP.71

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,4%
Profitul, față de anul trecut
+70,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.74%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.68 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate104.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare61.26%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.4%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA752022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate888.855lei
I2Active circulante627.233lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe557.116lei
I5Casa și conturi la bănci70.117lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii928.732lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri587.356lei
I11Capital subscris vărsat75.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă489.801lei
I14Venituri totale538.027lei
I15Cheltuieli totale12.760lei
I16Profit brut525.267lei
I18Profit net512.336lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă104,6%
Marjă brută107,24%
Rentabilitatea capitalurilor87,23%
Rentabilitatea activelor33,79%
Grad de îndatorare61,26%
Lichiditate curentă0,68
Cifră de afaceri pe salariat489.801lei
Fond de rulment-301.499lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
10,4%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre RATIO VERE MUNDO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RATIO VERE MUNDO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 489.801 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 512.336 lei.
RATIO VERE MUNDO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RATIO VERE MUNDO S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are RATIO VERE MUNDO S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RATIO VERE MUNDO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 928.732 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RATIO VERE MUNDO S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RATIO VERE MUNDO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RATIO VERE MUNDO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6499 — Alte intermedieri financiare n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .