GBM DATABASE WIZARD S.R.L.

Activă

6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe

GBM DATABASE WIZARD S.R.L. (CUI 46637339) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ungheni Com. Ungheni, ARGEŞ, înregistrată la 11 august 2022, cu activitatea principală „prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe” (CAEN 6311).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2023. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2023: cifră de afaceri 67.687 lei, profit net de 28.397 lei, datorii de 25.473 lei, capitaluri proprii de 64.231 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2023: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

67.687lei

Venituri totale

188.101lei

Rezultat net

28.397lei

Datorii

25.473lei

Capitaluri proprii

64.231lei

Capital de lucru

64.118lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

67.687lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J3/2189/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J03/2189/2022
Data înregistrării
11 august 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT UNGHENI COM. UNGHENI, NR.483, NR. ROL 334/2022

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2023, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2022
+88,1%
Profitul, față de anul trecut
-20,3%
Creștere anuală compusă
+88,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2023

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.6%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.52 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate41.95%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare28.4%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință88.07%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2023, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020222023

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2022–2023 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate113lei
I2Active circulante89.591lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe49.663lei
I5Casa și conturi la bănci39.928lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii25.473lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri64.231lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă67.687lei
I14Venituri totale188.101lei
I15Cheltuieli totale159.103lei
I16Profit brut28.998lei
I18Profit net28.397lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2023

Marjă netă41,95%
Marjă brută42,84%
Rentabilitatea capitalurilor44,21%
Rentabilitatea activelor31,66%
Grad de îndatorare28,4%
Lichiditate curentă3,52
Cifră de afaceri pe salariat67.687lei
Fond de rulment64.118lei

Cifra de afaceri în timp

20222023
Creștere în ultimul an
88,07%
Creștere anuală compusă
88,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre GBM DATABASE WIZARD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GBM DATABASE WIZARD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2023, cifra de afaceri a fost 67.687 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 28.397 lei.
GBM DATABASE WIZARD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GBM DATABASE WIZARD S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2022 până în 2023. Nu apar depuse situațiile pentru 2024 și 2025.
Câți angajați are GBM DATABASE WIZARD S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2023.
Ce datorii are GBM DATABASE WIZARD S.R.L.?
În bilanțul pe 2023, firma raportează datorii totale de 25.473 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GBM DATABASE WIZARD S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GBM DATABASE WIZARD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GBM DATABASE WIZARD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .