AUTO RUXY LUA S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

AUTO RUXY LUA S.R.L. (CUI 46578712) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Tăuţii-Măgherăuş, MARAMUREŞ, înregistrată la 2 august 2022, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 165.919 lei, profit net de 8.148 lei, datorii de 200.086 lei, capitaluri proprii de 58.350 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.15 x
Îndatorare
77.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

165.919lei

Venituri totale

169.046lei

Rezultat net

8.148lei

Datorii

200.086lei

Capitaluri proprii

58.350lei

Capital de lucru

-170.737lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

165.919lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/1492/2022
Data înregistrării
2 august 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. TĂUŢII-MĂGHERĂUŞ, STR. 9, NR.59

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,8%
Profitul, față de anul trecut
-85,3%
Creștere anuală compusă
+246,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.58%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.15 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.91%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare77.42%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință14.76%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA532022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate229.087lei
I2Active circulante29.349lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe13.610lei
I5Casa și conturi la bănci15.739lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii200.086lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri58.350lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă165.919lei
I14Venituri totale169.046lei
I15Cheltuieli totale159.346lei
I16Profit brut9.700lei
I18Profit net8.148lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă4,91%
Marjă brută5,85%
Rentabilitatea capitalurilor13,96%
Rentabilitatea activelor3,15%
Grad de îndatorare77,42%
Lichiditate curentă0,15
Cifră de afaceri pe salariat165.919lei
Fond de rulment-170.737lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
14,76%
Creștere anuală compusă
246,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre AUTO RUXY LUA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUTO RUXY LUA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 165.919 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.148 lei.
AUTO RUXY LUA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTO RUXY LUA S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are AUTO RUXY LUA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTO RUXY LUA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 200.086 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTO RUXY LUA S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTO RUXY LUA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTO RUXY LUA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .