SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

SILVA GREEN SOLUTION S.R.L. (CUI 46554454) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Baia Sprie, MARAMUREŞ, înregistrată la 28 iulie 2022, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 280.380 lei, profit net de 16.532 lei, datorii de 239.700 lei, capitaluri proprii de 178.664 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
29.83%
Lichiditate
1.4 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

280.380lei

Venituri totale

299.336lei

Rezultat net

16.532lei

Datorii

239.700lei

Capitaluri proprii

178.664lei

Capital de lucru

96.712lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

140.190lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/1463/2022
Data înregistrării
28 iulie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BAIA SPRIE, FORESTIERULUI, NR.215A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,1%
Profitul, față de anul trecut
-88,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.83%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.4 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.9%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare40.02%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință12.08%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA772022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate262.594lei
I2Active circulante336.412lei
I3Stocuri48.650lei
I4Creanțe264.446lei
I5Casa și conturi la bănci23.316lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii239.700lei
I8Venituri în avans180.642lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri178.664lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă280.380lei
I14Venituri totale299.336lei
I15Cheltuieli totale280.201lei
I16Profit brut19.135lei
I18Profit net16.532lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă5,9%
Marjă brută6,82%
Rentabilitatea capitalurilor9,25%
Rentabilitatea activelor2,76%
Grad de îndatorare40,02%
Lichiditate curentă1,40
Cifră de afaceri pe salariat140.190lei
Fond de rulment96.712lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
12,08%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 280.380 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.532 lei.
SILVA GREEN SOLUTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 239.700 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SILVA GREEN SOLUTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SILVA GREEN SOLUTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .