TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.
Activă3511 Producţia de energie electrică
TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L. (CUI 46549920) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 27 iulie 2022, cu activitatea principală „producţia de energie electrică” (CAEN 3511).
A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 194.282.609 lei, profit net de 1.987.531 lei, datorii de 198.869.319 lei, capitaluri proprii de 43.920.705 lei, 179 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 4 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 84.51%
- Profitabilitate
- 1.02%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
194.282.609lei
Venituri totale
207.335.156lei
Rezultat net
1.987.531lei
Datorii
198.869.319lei
Capitaluri proprii
43.920.705lei
Capital de lucru
35.920.240lei
Salariați
179
Cifră de afaceri pe salariat
1.085.378lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J13/2667/2022
- Nr. registrul comerțului, forma nouă
- J2022002667135
- Data înregistrării
- 27 iulie 2022
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 3511 — Producţia de energie electrică
- Sediu social
- JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. AUREL VLAICU, NR.123
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2022–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- -14,3%
- Profitul, față de anul trecut
- -95,1%
- Creștere anuală compusă
- —
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate18.66%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate1.18 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate1.02%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare84.51%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință-14.29%
Cifra de afaceri a scăzut ușor.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2022–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- -14,29%
- Creștere anuală compusă
- —
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat
3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
Cele mai nou înregistrate în județul Constanța
- SIMPLE GREEN SOLUTIONS S.R.L. CUI 52958570 · Mun. Constanţa · înființată 20.11.2025TVASRL
- SIMPLE ENERGY S.R.L. CUI 52929435 · Mun. Constanţa · înființată 17.11.2025TVASRL
- SIMPLE GREEN ENERGY S.R.L. CUI 52929460 · Mun. Constanţa · înființată 17.11.2025TVASRL
- BESS ENERGY S.R.L. CUI 52848942 · Mun. Constanţa · înființată 05.11.2025SRL
- SOLTERRA ENERGY CONSTRUCTII S.R.L. CUI 52652449 · Mun. Constanţa · înființată 08.10.2025TVASRL
- ALPHA NETWORK COMPLET SERVICES S.R.L. CUI 52656548 · Mun. Mangalia · înființată 08.10.2025SRL
Întrebări despre TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 194.282.609 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.987.531 lei.
- TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.?
- 4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
- Câți angajați are TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.?
- 179 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 198.869.319 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.?
- 56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 3511 — Producţia de energie electrică.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .