SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L. (CUI 46518842) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Găeşti, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 21 iulie 2022, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 892.005 lei, profit net de 27.127 lei, datorii de 322.910 lei, capitaluri proprii de 35.515 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 49 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

49

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

49 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
90.09%
Solvabilitate
9.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

892.005lei

Venituri totale

893.972lei

Rezultat net

27.127lei

Datorii

322.910lei

Capitaluri proprii

35.515lei

Capital de lucru

25.769lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

892.005lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J15/1232/2022
Data înregistrării
21 iulie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. GĂEŞTI, STR. PROF. ION STANCU, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1%
Profitul, față de anul trecut
-68,3%
Creștere anuală compusă
+282%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

49clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.91%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.04%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare90.09%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-1.02%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA492022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.746lei
I2Active circulante348.679lei
I3Stocuri125.098lei
I4Creanțe201.819lei
I5Casa și conturi la bănci21.762lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii322.910lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri35.515lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă892.005lei
I14Venituri totale893.972lei
I15Cheltuieli totale859.442lei
I16Profit brut34.530lei
I18Profit net27.127lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă3,04%
Marjă brută3,87%
Rentabilitatea capitalurilor76,38%
Rentabilitatea activelor7,57%
Grad de îndatorare90,09%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat892.005lei
Fond de rulment25.769lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-1,02%
Creștere anuală compusă
282,02%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 892.005 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.127 lei.
SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 322.910 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.?
49 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SYNTAX BEES ACADEMY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .