PRIMO SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

PRIMO SRL (CUI 4650642) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 15 septembrie 1993, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 23.399.914 lei, profit net de 261.728 lei, datorii de 5.755.437 lei, capitaluri proprii de 5.035.529 lei, 46 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.95 x
Profitabilitate
1.12%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

23.399.914lei

Venituri totale

23.244.142lei

Rezultat net

261.728lei

Datorii

5.755.437lei

Capitaluri proprii

5.035.529lei

Capital de lucru

-287.318lei

Salariați

46

Cifră de afaceri pe salariat

508.694lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1993002256179
Data înregistrării
15 septembrie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. ŞTIINŢEI, NR.69

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,8%
Profitul, față de anul trecut
-6,5%
Creștere anuală compusă
+5,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.73%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.95 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.12%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare53.41%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-7.76%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.307.031lei
I2Active circulante5.468.119lei
I3Stocuri3.825.732lei
I4Creanțe1.237.451lei
I5Casa și conturi la bănci404.736lei
I6Cheltuieli în avans15.816lei

Pasiv

I7Datorii5.755.437lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.035.529lei
I11Capital subscris vărsat330.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă23.399.914lei
I14Venituri totale23.244.142lei
I15Cheltuieli totale22.885.480lei
I16Profit brut358.662lei
I18Profit net261.728lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați46

Indicatori · 2025

Marjă netă1,12%
Marjă brută1,53%
Rentabilitatea capitalurilor5,2%
Rentabilitatea activelor2,43%
Grad de îndatorare53,41%
Lichiditate curentă0,95
Cifră de afaceri pe salariat508.694lei
Fond de rulment-287.318lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,76%
Creștere anuală compusă
5,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre PRIMO SRL

Ce cifră de afaceri are PRIMO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 23.399.914 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 261.728 lei.
PRIMO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRIMO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRIMO SRL?
46 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRIMO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.755.437 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRIMO SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRIMO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRIMO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .