MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L. (CUI 46461770) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 12 iulie 2022, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 495.113 lei, profit net de 89.512 lei, datorii de 111.302 lei, capitaluri proprii de 89.712 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.55 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

495.113lei

Venituri totale

495.119lei

Rezultat net

89.512lei

Datorii

111.302lei

Capitaluri proprii

89.712lei

Capital de lucru

-49.583lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

165.038lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2/1261/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J02/1261/2022
Data înregistrării
12 iulie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, BLD. REGELE MIHAI I, NR.5-7, SC.B, ET.PARTER, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.092,9%
Profitul, față de anul trecut
+2.817,6%
Creștere anuală compusă
+1.092,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.63%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.55 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate18.08%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.37%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință1092.93%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate139.295lei
I2Active circulante61.719lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe31.201lei
I5Casa și conturi la bănci30.518lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii111.302lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri89.712lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă495.113lei
I14Venituri totale495.119lei
I15Cheltuieli totale380.825lei
I16Profit brut114.294lei
I18Profit net89.512lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă18,08%
Marjă brută23,08%
Rentabilitatea capitalurilor99,78%
Rentabilitatea activelor44,53%
Grad de îndatorare55,37%
Lichiditate curentă0,55
Cifră de afaceri pe salariat165.038lei
Fond de rulment-49.583lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.092,93%
Creștere anuală compusă
1.092,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 495.113 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 89.512 lei.
MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 111.302 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MEDICAL PRIM CONSULT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .