DENTAGRAM STUDIO S.R.L.

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENTAGRAM STUDIO S.R.L. (CUI 46364433) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ciumani Com. Ciumani, HARGHITA, înregistrată la 24 iunie 2022, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 473.370 lei, profit net de 41.020 lei, datorii de 24.248 lei, capitaluri proprii de 95.365 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

473.370lei

Venituri totale

506.622lei

Rezultat net

41.020lei

Datorii

24.248lei

Capitaluri proprii

95.365lei

Capital de lucru

36.058lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

118.343lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/367/2022
Data înregistrării
24 iunie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT CIUMANI COM. CIUMANI, CIUMANI, NR.513

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+45,5%
Profitul, față de anul trecut
-33,8%
Creștere anuală compusă
+502,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.55%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate2.49 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.67%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare9.29%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință45.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA932022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate200.637lei
I2Active circulante60.306lei
I3Stocuri524lei
I4Creanțe12.420lei
I5Casa și conturi la bănci47.362lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii24.248lei
I8Venituri în avans141.330lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri95.365lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă473.370lei
I14Venituri totale506.622lei
I15Cheltuieli totale459.145lei
I16Profit brut47.477lei
I18Profit net41.020lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă8,67%
Marjă brută10,03%
Rentabilitatea capitalurilor43,01%
Rentabilitatea activelor15,72%
Grad de îndatorare9,29%
Lichiditate curentă2,49
Cifră de afaceri pe salariat118.343lei
Fond de rulment36.058lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
45,5%
Creștere anuală compusă
502,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre DENTAGRAM STUDIO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DENTAGRAM STUDIO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 473.370 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 41.020 lei.
DENTAGRAM STUDIO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENTAGRAM STUDIO S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are DENTAGRAM STUDIO S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENTAGRAM STUDIO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.248 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENTAGRAM STUDIO S.R.L.?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENTAGRAM STUDIO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENTAGRAM STUDIO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .