PROWIN MEAT S.R.L.

Activă

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

PROWIN MEAT S.R.L. (CUI 46311420) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Corbi Com. Ucea, BRAŞOV, înregistrată la 16 iunie 2022, cu activitatea principală „fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (CAEN 1013).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 529.751 lei, profit net de 6.885 lei, datorii de 166.243 lei, capitaluri proprii de 38.309 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
6.53%
Profitabilitate
1.3%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

529.751lei

Venituri totale

593.053lei

Rezultat net

6.885lei

Datorii

166.243lei

Capitaluri proprii

38.309lei

Capital de lucru

78.969lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

88.292lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/1784/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J08/1784/2022
Data înregistrării
16 iunie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Sediu social
JUD. BRAŞOV, SAT CORBI COM. UCEA, CORBI, NR.73

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+114,1%
Profitul, față de anul trecut
-57,2%
Creștere anuală compusă
+246,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.53%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.3%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare28.33%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință114.05%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65202220232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2022–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate341.554lei
I2Active circulante245.212lei
I3Stocuri144.459lei
I4Creanțe138.960lei
I5Casa și conturi la bănci-38.207lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii166.243lei
I8Venituri în avans382.214lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri38.309lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă529.751lei
I14Venituri totale593.053lei
I15Cheltuieli totale574.911lei
I16Profit brut18.142lei
I18Profit net6.885lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2024

Marjă netă1,3%
Marjă brută3,42%
Rentabilitatea capitalurilor17,97%
Rentabilitatea activelor1,17%
Grad de îndatorare28,33%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat88.292lei
Fond de rulment78.969lei

Cifra de afaceri în timp

20222024
Creștere în ultimul an
114,05%
Creștere anuală compusă
246,79%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre PROWIN MEAT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PROWIN MEAT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 529.751 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.885 lei.
PROWIN MEAT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROWIN MEAT S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2022 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are PROWIN MEAT S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are PROWIN MEAT S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 166.243 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROWIN MEAT S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROWIN MEAT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROWIN MEAT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .