ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 46309838) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni, BUZĂU, înregistrată la 16 iunie 2022, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 75.325 lei, profit net de 17.040 lei, datorii de 315.132 lei, capitaluri proprii de -279.856 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 34 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

34

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

34 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 38 de puncte, dar scorul e plafonat la 34: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-155.35%
Îndatorare
174.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

75.325lei

Venituri totale

95.403lei

Rezultat net

17.040lei

Datorii

315.132lei

Capitaluri proprii

-279.856lei

Capital de lucru

-279.856lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

75.325lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000767101
Data înregistrării
16 iunie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT CĂPĂŢÂNEŞTI COM. MĂRĂCINENI, STR CENTRALĂ , NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.406,5%
Profitul, față de anul trecut
+394,8%
Creștere anuală compusă
+432,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

34clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-155.35%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.11 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate22.62%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare174.93%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință1406.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA342022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate144.869lei
I2Active circulante35.276lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe15.500lei
I5Casa și conturi la bănci19.776lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii315.132lei
I8Venituri în avans144.869lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-279.856lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă75.325lei
I14Venituri totale95.403lei
I15Cheltuieli totale77.610lei
I16Profit brut17.793lei
I18Profit net17.040lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă22,62%
Marjă brută23,62%
Rentabilitatea capitalurilor-6,09%
Rentabilitatea activelor9,46%
Grad de îndatorare174,93%
Lichiditate curentă0,11
Cifră de afaceri pe salariat75.325lei
Fond de rulment-279.856lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
1.406,5%
Creștere anuală compusă
432,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 75.325 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.040 lei.
ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 315.132 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.?
34 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARCA IZOTERM CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .