GND AGROPARTS CENTER S.R.L.

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

GND AGROPARTS CENTER S.R.L. (CUI 46249566) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Roşiori de Vede, TELEORMAN, înregistrată la 6 iunie 2022, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.814.287 lei, profit net de 469.705 lei, datorii de 463.537 lei, capitaluri proprii de 1.318.126 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.814.287lei

Venituri totale

2.817.563lei

Rezultat net

469.705lei

Datorii

463.537lei

Capitaluri proprii

1.318.126lei

Capital de lucru

1.284.001lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

1.407.144lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J34/460/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2022000460347
Data înregistrării
6 iunie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. MIHAI EMINESCU, NR.39 B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,8%
Profitul, față de anul trecut
+96,7%
Creștere anuală compusă
+72,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate73.98%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.77 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate16.69%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare26.02%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință14.8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA982022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.125lei
I2Active circulante1.747.538lei
I3Stocuri1.016.596lei
I4Creanțe544.176lei
I5Casa și conturi la bănci186.766lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii463.537lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.318.126lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.814.287lei
I14Venituri totale2.817.563lei
I15Cheltuieli totale2.253.711lei
I16Profit brut563.852lei
I18Profit net469.705lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă16,69%
Marjă brută20,04%
Rentabilitatea capitalurilor35,63%
Rentabilitatea activelor26,36%
Grad de îndatorare26,02%
Lichiditate curentă3,77
Cifră de afaceri pe salariat1,41 mil.lei
Fond de rulment1.284.001lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
14,8%
Creștere anuală compusă
72,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman

Întrebări despre GND AGROPARTS CENTER S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GND AGROPARTS CENTER S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.814.287 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 469.705 lei.
GND AGROPARTS CENTER S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GND AGROPARTS CENTER S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are GND AGROPARTS CENTER S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GND AGROPARTS CENTER S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 463.537 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GND AGROPARTS CENTER S.R.L.?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GND AGROPARTS CENTER S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GND AGROPARTS CENTER S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .