HUŢAN EXCOM S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

HUŢAN EXCOM S.R.L. (CUI 46224456) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sarafineşti Com. Corni, BOTOŞANI, înregistrată la 31 mai 2022, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 581.504 lei, profit net de 345 lei, datorii de 670.119 lei, capitaluri proprii de 545 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.92%
Solvabilitate
0.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

581.504lei

Venituri totale

702.504lei

Rezultat net

345lei

Datorii

670.119lei

Capitaluri proprii

545lei

Capital de lucru

-70.815lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

145.376lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J7/372/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J07/372/2022
Data înregistrării
31 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT SARAFINEŞTI COM. CORNI, STR. MIHAI EMINESCU, NR.77

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+180,4%
Profitul, față de anul trecut
-27,2%
Creștere anuală compusă
+43,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.08%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.06%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare99.92%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință180.39%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA482022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate71.360lei
I2Active circulante599.304lei
I3Stocuri593.416lei
I4Creanțe-3.133lei
I5Casa și conturi la bănci9.021lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii670.119lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri545lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă581.504lei
I14Venituri totale702.504lei
I15Cheltuieli totale698.961lei
I16Profit brut3.543lei
I18Profit net345lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă0,06%
Marjă brută0,61%
Rentabilitatea capitalurilor63,3%
Rentabilitatea activelor0,05%
Grad de îndatorare99,92%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat145.376lei
Fond de rulment-70.815lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
180,39%
Creștere anuală compusă
43,48%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre HUŢAN EXCOM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HUŢAN EXCOM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 581.504 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 345 lei.
HUŢAN EXCOM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HUŢAN EXCOM S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are HUŢAN EXCOM S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HUŢAN EXCOM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 670.119 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HUŢAN EXCOM S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HUŢAN EXCOM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HUŢAN EXCOM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .