OPEN DB SECURITY S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4321 Lucrări de instalaţii electrice

OPEN DB SECURITY S.R.L. (CUI 46188400) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gheorghe Doja Com. Gheorghe Doja, IALOMIŢA, înregistrată la 25 mai 2022, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.520.883 lei, profit net de 116.507 lei, datorii de 31.566.533 lei, capitaluri proprii de 919.238 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Îndatorare
97.17%
Solvabilitate
2.83%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.520.883lei

Venituri totale

18.682.766lei

Rezultat net

116.507lei

Datorii

31.566.533lei

Capitaluri proprii

919.238lei

Capital de lucru

845.680lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

1.089.464lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J21/347/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2022000347217
Data înregistrării
25 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, SAT GHEORGHE DOJA COM. GHEORGHE DOJA, STR. BRUTĂRIEI, NR.87A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+156,3%
Profitul, față de anul trecut
-58,9%
Creștere anuală compusă
+1.347,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.83%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.63%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare97.17%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință156.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA542022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate73.558lei
I2Active circulante32.412.213lei
I3Stocuri9.348.818lei
I4Creanțe22.818.936lei
I5Casa și conturi la bănci244.459lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii31.566.533lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri919.238lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.520.883lei
I14Venituri totale18.682.766lei
I15Cheltuieli totale18.230.269lei
I16Profit brut452.497lei
I18Profit net116.507lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă0,63%
Marjă brută2,44%
Rentabilitatea capitalurilor12,67%
Rentabilitatea activelor0,36%
Grad de îndatorare97,17%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat1,09 mil.lei
Fond de rulment845.680lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
156,32%
Creștere anuală compusă
1.347,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre OPEN DB SECURITY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are OPEN DB SECURITY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.520.883 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 116.507 lei.
OPEN DB SECURITY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OPEN DB SECURITY S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are OPEN DB SECURITY S.R.L.?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OPEN DB SECURITY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 31.566.533 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OPEN DB SECURITY S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OPEN DB SECURITY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OPEN DB SECURITY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .