VANATITA CONSULT S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

VANATITA CONSULT S.R.L. (CUI 46182822) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Viziru Com. Viziru, BRĂILA, înregistrată la 24 mai 2022, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 310.500 lei, profit net de 29.687 lei, datorii de 75.316 lei, capitaluri proprii de 7.622 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.02 x
Îndatorare
90.81%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

310.500lei

Venituri totale

325.000lei

Rezultat net

29.687lei

Datorii

75.316lei

Capitaluri proprii

7.622lei

Capital de lucru

-74.001lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

62.100lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J9/375/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J09/375/2022
Data înregistrării
24 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. BRĂILA, SAT VIZIRU COM. VIZIRU, STR. BRĂILEI, NR.161

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+240,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.19%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.02 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate9.56%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare90.81%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate81.623lei
I2Active circulante1.315lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci1.315lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii75.316lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.622lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă310.500lei
I14Venituri totale325.000lei
I15Cheltuieli totale292.128lei
I16Profit brut32.872lei
I18Profit net29.687lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă9,56%
Marjă brută10,59%
Rentabilitatea capitalurilor389,49%
Rentabilitatea activelor35,79%
Grad de îndatorare90,81%
Lichiditate curentă0,02
Cifră de afaceri pe salariat62.100lei
Fond de rulment-74.001lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre VANATITA CONSULT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VANATITA CONSULT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 310.500 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 29.687 lei.
VANATITA CONSULT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VANATITA CONSULT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are VANATITA CONSULT S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VANATITA CONSULT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 75.316 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VANATITA CONSULT S.R.L.?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VANATITA CONSULT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VANATITA CONSULT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .