ATELIER PIETROASA S.R.L.

Activă

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

ATELIER PIETROASA S.R.L. (CUI 46182210) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Marginea Com. Marginea, SUCEAVA, înregistrată la 24 mai 2022, cu activitatea principală „fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (CAEN 1413).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 112.500 lei, profit net de 462 lei, datorii de 52.693 lei, capitaluri proprii de 2.295 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 51 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

51

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

51 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.48 x
Solvabilitate
1.21%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

112.500lei

Venituri totale

152.942lei

Rezultat net

462lei

Datorii

52.693lei

Capitaluri proprii

2.295lei

Capital de lucru

-27.383lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

56.250lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/1292/2023
Data înregistrării
24 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT MARGINEA COM. MARGINEA, CAL. BUCOVINEI, NR.343

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2022 nu apare depus Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,1%
Profitul, față de anul trecut
-71,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

51clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.21%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.48 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.41%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare27.72%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință16.1%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA51202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate164.801lei
I2Active circulante25.310lei
I3Stocuri19.820lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci5.490lei
I6Cheltuieli în avans4.484lei

Pasiv

I7Datorii52.693lei
I8Venituri în avans139.607lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.295lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă112.500lei
I14Venituri totale152.942lei
I15Cheltuieli totale152.408lei
I16Profit brut534lei
I18Profit net462lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,41%
Marjă brută0,47%
Rentabilitatea capitalurilor20,13%
Rentabilitatea activelor0,24%
Grad de îndatorare27,72%
Lichiditate curentă0,48
Cifră de afaceri pe salariat56.250lei
Fond de rulment-27.383lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
16,1%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre ATELIER PIETROASA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ATELIER PIETROASA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 112.500 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 462 lei.
ATELIER PIETROASA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ATELIER PIETROASA S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022.
Câți angajați are ATELIER PIETROASA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ATELIER PIETROASA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 52.693 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ATELIER PIETROASA S.R.L.?
51 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ATELIER PIETROASA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ATELIER PIETROASA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .