CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L. (CUI 46156084) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 19 mai 2022, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2023. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2023: cifră de afaceri 5.213.617 lei, profit net de 220.284 lei, datorii de 1.818.186 lei, capitaluri proprii de 660.142 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2023: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2023 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.4%
Solvabilitate
26.65%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.213.617lei

Venituri totale

5.370.774lei

Rezultat net

220.284lei

Datorii

1.818.186lei

Capitaluri proprii

660.142lei

Capital de lucru

516.421lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

1.042.723lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
este sub incidenţa Legii nr. 85/2014, faliment
Nr. registrul comerțului
J2022000334077
Data înregistrării
19 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, DRM. TĂTARILOR, NR.81

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2023, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2022
+29,8%
Profitul, față de anul trecut
-74,4%
Creștere anuală compusă
+29,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2023

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.65%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.23%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare73.4%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință29.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2023, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120222023

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2022–2023 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate142.505lei
I2Active circulante2.334.607lei
I3Stocuri476.833lei
I4Creanțe1.671.118lei
I5Casa și conturi la bănci186.656lei
I6Cheltuieli în avans1.216lei

Pasiv

I7Datorii1.818.186lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri660.142lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.213.617lei
I14Venituri totale5.370.774lei
I15Cheltuieli totale5.109.030lei
I16Profit brut261.744lei
I18Profit net220.284lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2023

Marjă netă4,23%
Marjă brută5,02%
Rentabilitatea capitalurilor33,37%
Rentabilitatea activelor8,89%
Grad de îndatorare73,4%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat1,04 mil.lei
Fond de rulment516.421lei

Cifra de afaceri în timp

20222023
Creștere în ultimul an
29,75%
Creștere anuală compusă
29,75%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2023, cifra de afaceri a fost 5.213.617 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 220.284 lei.
CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2022 până în 2023. Nu apar depuse situațiile pentru 2024 și 2025.
Câți angajați are CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2023.
Ce datorii are CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.?
În bilanțul pe 2023, firma raportează datorii totale de 1.818.186 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRO FINESTRE MAXIMA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .