AS OPTIK MEDICAL S.R.L.

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

AS OPTIK MEDICAL S.R.L. (CUI 46123630) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drăgăşani, VÂLCEA, înregistrată la 13 mai 2022, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 127.405 lei, profit net de 22.561 lei, datorii de 72.343 lei, capitaluri proprii de 13.984 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.4 x
Solvabilitate
7.07%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

127.405lei

Venituri totale

166.855lei

Rezultat net

22.561lei

Datorii

72.343lei

Capitaluri proprii

13.984lei

Capital de lucru

-43.087lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

63.703lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000503389
Data înregistrării
13 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. POPA ŞAPCĂ, NR.3, PARTER, BL.M3, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2022 nu apare depus Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,3%
Profitul, față de anul trecut
+453,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.07%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.4 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate17.71%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare36.58%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință9.25%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate168.502lei
I2Active circulante29.256lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci29.256lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii72.343lei
I8Venituri în avans111.431lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.984lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă127.405lei
I14Venituri totale166.855lei
I15Cheltuieli totale141.232lei
I16Profit brut25.623lei
I18Profit net22.561lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă17,71%
Marjă brută20,11%
Rentabilitatea capitalurilor161,33%
Rentabilitatea activelor11,41%
Grad de îndatorare36,58%
Lichiditate curentă0,40
Cifră de afaceri pe salariat63.703lei
Fond de rulment-43.087lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
9,25%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre AS OPTIK MEDICAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AS OPTIK MEDICAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 127.405 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 22.561 lei.
AS OPTIK MEDICAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AS OPTIK MEDICAL S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022.
Câți angajați are AS OPTIK MEDICAL S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AS OPTIK MEDICAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 72.343 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AS OPTIK MEDICAL S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AS OPTIK MEDICAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AS OPTIK MEDICAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .