MOODUS PREMIUM S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

MOODUS PREMIUM S.R.L. (CUI 46112223) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Barbura Com. Băiţa, HUNEDOARA, înregistrată la 12 mai 2022, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 497.422 lei, profit net de 4.721 lei, datorii de 245.356 lei, capitaluri proprii de 6.890 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 40 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

40

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

40 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Îndatorare
97.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

497.422lei

Venituri totale

505.491lei

Rezultat net

4.721lei

Datorii

245.356lei

Capitaluri proprii

6.890lei

Capital de lucru

-156.995lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

124.356lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000711201
Data înregistrării
12 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT BARBURA COM. BĂIŢA, G BARBURA, NR.59

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,5%
Profitul, față de anul trecut
+7.901,7%
Creștere anuală compusă
+29,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

40clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.73%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.95%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare97.27%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1.45%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA402022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate163.885lei
I2Active circulante88.361lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe41.281lei
I5Casa și conturi la bănci47.080lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii245.356lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.890lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă497.422lei
I14Venituri totale505.491lei
I15Cheltuieli totale499.839lei
I16Profit brut5.652lei
I18Profit net4.721lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă0,95%
Marjă brută1,14%
Rentabilitatea capitalurilor68,52%
Rentabilitatea activelor1,87%
Grad de îndatorare97,27%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat124.356lei
Fond de rulment-156.995lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
1,45%
Creștere anuală compusă
29,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre MOODUS PREMIUM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MOODUS PREMIUM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 497.422 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.721 lei.
MOODUS PREMIUM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOODUS PREMIUM S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are MOODUS PREMIUM S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOODUS PREMIUM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 245.356 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOODUS PREMIUM S.R.L.?
40 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOODUS PREMIUM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOODUS PREMIUM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .