MEDICAL STUDIO S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

MEDICAL STUDIO S.R.L. (CUI 46057951) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 4 mai 2022, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.284.299 lei, profit net de 570.947 lei, datorii de 2.131.409 lei, capitaluri proprii de 1.445.557 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
28.59%
Lichiditate
1.04 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.284.299lei

Venituri totale

3.284.306lei

Rezultat net

570.947lei

Datorii

2.131.409lei

Capitaluri proprii

1.445.557lei

Capital de lucru

79.448lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

218.953lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000239251
Data înregistrării
4 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. W. MĂRĂCINEANU, NR.91

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+37,7%
Profitul, față de anul trecut
-20,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.59%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate17.38%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare42.16%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință37.68%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA822022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.845.164lei
I2Active circulante2.210.857lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe2.191.704lei
I5Casa și conturi la bănci19.153lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.131.409lei
I8Venituri în avans1.479.055lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.445.557lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.284.299lei
I14Venituri totale3.284.306lei
I15Cheltuieli totale2.615.632lei
I16Profit brut668.674lei
I18Profit net570.947lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă17,38%
Marjă brută20,36%
Rentabilitatea capitalurilor39,5%
Rentabilitatea activelor11,29%
Grad de îndatorare42,16%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat218.953lei
Fond de rulment79.448lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
37,68%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre MEDICAL STUDIO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MEDICAL STUDIO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.284.299 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 570.947 lei.
MEDICAL STUDIO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MEDICAL STUDIO S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are MEDICAL STUDIO S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MEDICAL STUDIO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.131.409 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MEDICAL STUDIO S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MEDICAL STUDIO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MEDICAL STUDIO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .