AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L. (CUI 46039289) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Copalnic-Mănăştur Com. Copalnic-Mănăştur, MARAMUREŞ, înregistrată la 2 mai 2022, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 980.176 lei, profit net de 252.938 lei, datorii de 346.053 lei, capitaluri proprii de 264.942 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.7 x
Solvabilitate
27.68%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

980.176lei

Venituri totale

1.046.798lei

Rezultat net

252.938lei

Datorii

346.053lei

Capitaluri proprii

264.942lei

Capital de lucru

-105.488lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

196.035lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000654241
Data înregistrării
2 mai 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT COPALNIC-MĂNĂŞTUR COM. COPALNIC-MĂNĂŞTUR, G COPALNIC-MĂNĂŞTUR, NR.62

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2022 nu apare depus Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+87,9%
Profitul, față de anul trecut
+92,1%
Creștere anuală compusă
+259,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.68%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.7 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate25.81%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare36.16%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință87.9%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate716.497lei
I2Active circulante240.565lei
I3Stocuri121.358lei
I4Creanțe93.384lei
I5Casa și conturi la bănci25.823lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii346.053lei
I8Venituri în avans346.067lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri264.942lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă980.176lei
I14Venituri totale1.046.798lei
I15Cheltuieli totale752.410lei
I16Profit brut294.388lei
I18Profit net252.938lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă25,81%
Marjă brută30,03%
Rentabilitatea capitalurilor95,47%
Rentabilitatea activelor26,43%
Grad de îndatorare36,16%
Lichiditate curentă0,70
Cifră de afaceri pe salariat196.035lei
Fond de rulment-105.488lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
87,9%
Creștere anuală compusă
259,44%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 980.176 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 252.938 lei.
AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022.
Câți angajați are AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 346.053 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTO VILLAGE MIHALCA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .