TOWER VIEW S.R.L.

Activă

5590 Alte servicii de cazare

TOWER VIEW S.R.L. (CUI 46013548) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sighişoara, MUREŞ, înregistrată la 26 aprilie 2022, cu activitatea principală „alte servicii de cazare” (CAEN 5590).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.401.587 lei, profit net de 50.172 lei, datorii de 356.301 lei, capitaluri proprii de 169.752 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.64 x
Îndatorare
66.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.401.587lei

Venituri totale

1.456.791lei

Rezultat net

50.172lei

Datorii

356.301lei

Capitaluri proprii

169.752lei

Capital de lucru

-126.835lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

700.794lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000640268
Data înregistrării
26 aprilie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
5590 — Alte servicii de cazare
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. TRANDAFIRILOR, NR.1-3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,5%
Profitul, față de anul trecut
+6.324,1%
Creștere anuală compusă
+31,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.65%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.64 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.58%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare66.42%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință5.46%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA682022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate306.947lei
I2Active circulante229.466lei
I3Stocuri59.916lei
I4Creanțe157.740lei
I5Casa și conturi la bănci11.810lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii356.301lei
I8Venituri în avans10.360lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri169.752lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.401.587lei
I14Venituri totale1.456.791lei
I15Cheltuieli totale1.390.395lei
I16Profit brut66.396lei
I18Profit net50.172lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,58%
Marjă brută4,74%
Rentabilitatea capitalurilor29,56%
Rentabilitatea activelor9,35%
Grad de îndatorare66,42%
Lichiditate curentă0,64
Cifră de afaceri pe salariat700.794lei
Fond de rulment-126.835lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
5,46%
Creștere anuală compusă
31,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5590 Alte servicii de cazare

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre TOWER VIEW S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TOWER VIEW S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.401.587 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.172 lei.
TOWER VIEW S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TOWER VIEW S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are TOWER VIEW S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TOWER VIEW S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 356.301 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TOWER VIEW S.R.L.?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TOWER VIEW S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TOWER VIEW S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5590 — Alte servicii de cazare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .