TAR FARMING SERVICE S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

TAR FARMING SERVICE S.R.L. (CUI 45921641) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Semlac Com. Semlac, ARAD, înregistrată la 6 aprilie 2022, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 40.945.153 lei, profit net de 1.995.063 lei, datorii de 47.688.241 lei, capitaluri proprii de 15.051.408 lei, 29 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.93 x
Îndatorare
75.97%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

40.945.153lei

Venituri totale

40.555.157lei

Rezultat net

1.995.063lei

Datorii

47.688.241lei

Capitaluri proprii

15.051.408lei

Capital de lucru

-3.330.677lei

Salariați

29

Cifră de afaceri pe salariat

1.411.902lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000591027
Data înregistrării
6 aprilie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. ARAD, SAT SEMLAC COM. SEMLAC, SEMLAC, NR.1393

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,2%
Profitul, față de anul trecut
+547,1%
Creștere anuală compusă
+27,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.98%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.87%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare75.97%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.19%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA632022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.416.116lei
I2Active circulante44.357.564lei
I3Stocuri6.951.738lei
I4Creanțe37.331.556lei
I5Casa și conturi la bănci74.270lei
I6Cheltuieli în avans22.723lei

Pasiv

I7Datorii47.688.241lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane56.754lei
I10Capitaluri15.051.408lei
I11Capital subscris vărsat3.593.100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă40.945.153lei
I14Venituri totale40.555.157lei
I15Cheltuieli totale38.560.094lei
I16Profit brut1.995.063lei
I18Profit net1.995.063lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați29

Indicatori · 2025

Marjă netă4,87%
Marjă brută4,87%
Rentabilitatea capitalurilor13,25%
Rentabilitatea activelor3,18%
Grad de îndatorare75,97%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat1,41 mil.lei
Fond de rulment-3.330.677lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
9,19%
Creștere anuală compusă
27,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre TAR FARMING SERVICE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TAR FARMING SERVICE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 40.945.153 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.995.063 lei.
TAR FARMING SERVICE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TAR FARMING SERVICE S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are TAR FARMING SERVICE S.R.L.?
29 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TAR FARMING SERVICE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 47.688.241 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TAR FARMING SERVICE S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TAR FARMING SERVICE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TAR FARMING SERVICE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .