AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L. (CUI 45856632) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Teslui Com. Teslui, OLT, înregistrată la 25 martie 2022, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2023. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2023: cifră de afaceri 299.132 lei, profit net de 208.252 lei, datorii de 5.409 lei, capitaluri proprii de 198.275 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2023: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

299.132lei

Venituri totale

299.147lei

Rezultat net

208.252lei

Datorii

5.409lei

Capitaluri proprii

198.275lei

Capital de lucru

94.173lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

299.132lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000283283
Data înregistrării
25 martie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. OLT, SAT TESLUI COM. TESLUI, STR. OLTULUI, NR.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2023, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2022
+1.108,1%
Profitul, față de anul trecut
+2.146,3%
Creștere anuală compusă
+1.108,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2023

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate97.34%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate18.41 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate69.62%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare2.66%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1108.13%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2023, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9620222023

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2022–2023 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate104.102lei
I2Active circulante99.582lei
I3Stocuri9.340lei
I4Creanțe70.000lei
I5Casa și conturi la bănci20.242lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.409lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri198.275lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă299.132lei
I14Venituri totale299.147lei
I15Cheltuieli totale87.904lei
I16Profit brut211.243lei
I18Profit net208.252lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2023

Marjă netă69,62%
Marjă brută70,62%
Rentabilitatea capitalurilor105,03%
Rentabilitatea activelor102,24%
Grad de îndatorare2,66%
Lichiditate curentă18,41
Cifră de afaceri pe salariat299.132lei
Fond de rulment94.173lei

Cifra de afaceri în timp

20222023
Creștere în ultimul an
1.108,13%
Creștere anuală compusă
1.108,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2023, cifra de afaceri a fost 299.132 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 208.252 lei.
AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2022 până în 2023. Nu apar depuse situațiile pentru 2024 și 2025.
Câți angajați are AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2023.
Ce datorii are AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.?
În bilanțul pe 2023, firma raportează datorii totale de 5.409 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTO ITP CARŢAŞ S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .