WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L. (CUI 45843810) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 23 martie 2022, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 72.453.084 lei, profit net de 4.010.903 lei, datorii de 18.254.125 lei, capitaluri proprii de 5.252.691 lei, 866 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.79%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

72.453.084lei

Venituri totale

71.186.085lei

Rezultat net

4.010.903lei

Datorii

18.254.125lei

Capitaluri proprii

5.252.691lei

Capital de lucru

3.069.433lei

Salariați

866

Cifră de afaceri pe salariat

83.664lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023001734400
Data înregistrării
23 martie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD BUCUREŞTII NOI, NR.25A, CONSTRUCTIA C1. BIROUL 9, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+264,2%
Profitul, față de anul trecut
+1.147,3%
Creștere anuală compusă
+604,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.54%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare83.79%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință264.18%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA672022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate461.742lei
I2Active circulante21.323.558lei
I3Stocuri20.859lei
I4Creanțe20.828.278lei
I5Casa și conturi la bănci474.421lei
I6Cheltuieli în avans1.721.516lei

Pasiv

I7Datorii18.254.125lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.252.691lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă72.453.084lei
I14Venituri totale71.186.085lei
I15Cheltuieli totale66.524.887lei
I16Profit brut4.661.198lei
I18Profit net4.010.903lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați866

Indicatori · 2025

Marjă netă5,54%
Marjă brută6,43%
Rentabilitatea capitalurilor76,36%
Rentabilitatea activelor18,41%
Grad de îndatorare83,79%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat83.664lei
Fond de rulment3.069.433lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
264,18%
Creștere anuală compusă
604,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 72.453.084 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.010.903 lei.
WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.?
866 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 18.254.125 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WISE FACILITY MANAGEMENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .