TRADELEAD S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

TRADELEAD S.R.L. (CUI 45823686) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 18 martie 2022, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.131.454 lei, profit net de 32.593 lei, datorii de 275.267 lei, capitaluri proprii de 35.309 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.21 x
Îndatorare
88.63%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.131.454lei

Venituri totale

2.560.803lei

Rezultat net

32.593lei

Datorii

275.267lei

Capitaluri proprii

35.309lei

Capital de lucru

-216.155lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

266.432lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000280381
Data înregistrării
18 martie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. DECEBAL, NR.5B, BL.S11, SC.A, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+37,3%
Profitul, față de anul trecut
+165,9%
Creștere anuală compusă
+88,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.37%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.21 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.53%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare88.63%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință37.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA462022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate251.464lei
I2Active circulante59.112lei
I3Stocuri22.061lei
I4Creanțe27.657lei
I5Casa și conturi la bănci9.394lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii275.267lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri35.309lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.131.454lei
I14Venituri totale2.560.803lei
I15Cheltuieli totale2.521.453lei
I16Profit brut39.350lei
I18Profit net32.593lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă1,53%
Marjă brută1,85%
Rentabilitatea capitalurilor92,31%
Rentabilitatea activelor10,49%
Grad de îndatorare88,63%
Lichiditate curentă0,21
Cifră de afaceri pe salariat266.432lei
Fond de rulment-216.155lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
37,3%
Creștere anuală compusă
88,88%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre TRADELEAD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TRADELEAD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.131.454 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 32.593 lei.
TRADELEAD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRADELEAD S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are TRADELEAD S.R.L.?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRADELEAD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 275.267 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRADELEAD S.R.L.?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRADELEAD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRADELEAD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .