GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.

Activă

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L. (CUI 45814165) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Suceava, SUCEAVA, înregistrată la 17 martie 2022, cu activitatea principală „transporturi de marfă pe calea ferată” (CAEN 4920).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 85.580.069 lei, profit net de 223.403 lei, datorii de 17.673.876 lei, capitaluri proprii de 6.322.529 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Tendință
-37.95%
Lichiditate
0.96 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

85.580.069lei

Venituri totale

86.151.181lei

Rezultat net

223.403lei

Datorii

17.673.876lei

Capitaluri proprii

6.322.529lei

Capital de lucru

-747.355lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

28.526.690lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000547332
Data înregistrării
17 martie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, BLD. GEORGE ENESCU, NR.16 H, SPAŢIUL COMERCIAL NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-38%
Profitul, față de anul trecut
-67,7%
Creștere anuală compusă
+22,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.05%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.96 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.26%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare75.63%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-37.95%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA502022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.442.999lei
I2Active circulante16.926.521lei
I3Stocuri6.117.478lei
I4Creanțe2.655.966lei
I5Casa și conturi la bănci8.153.077lei
I6Cheltuieli în avans626.885lei

Pasiv

I7Datorii17.673.876lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.322.529lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă85.580.069lei
I14Venituri totale86.151.181lei
I15Cheltuieli totale85.924.644lei
I16Profit brut226.537lei
I18Profit net223.403lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,26%
Marjă brută0,26%
Rentabilitatea capitalurilor3,53%
Rentabilitatea activelor0,96%
Grad de îndatorare75,63%
Lichiditate curentă0,96
Cifră de afaceri pe salariat28,53 mil.lei
Fond de rulment-747.355lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-37,95%
Creștere anuală compusă
22,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

Întrebări despre GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 85.580.069 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 223.403 lei.
GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.673.876 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .